Karmelowa Kraina, Cafe Kino

Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty, którą przygotowaliśmy wraz z naszym partnerem Cafe Kino. Podczas wizyty w Manufakturze Słodyczy Karmelowa Kraina uczestnicy wezmą udział w warsztatach i samodzielnie zrobią lizaka, którego zabiorą do domu. W Cafe Kino wszyscy obejrzą film wybrany z przygotowanego repertuaru dla danego przedziału wiekowego.
Najchętniej gościmy grupy od 15-30 osób. W przypadku większych grup istnieje możliwość podzielić grupę na dwie tury co godzinę. Umawiamy się od 8.00 do 19.00. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 52 344 43 12 lub mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wizyta w Karmelowej Krainie (9zł) + seans w Cafe Kino (7zł) - razem 16zł
Wizyta w Karmelowej Krainie (9zł) + seans w Cafe Kino z napojem (9 zł) - razem 18zł
Wizyta w Karmelowej Krainie (9zł) + seans w Cafe Kino z popcornem (15zł) - razem 24zł

REPERTUAR:

Filmy dla klasy 1-3 szkoły podstawowej:

EL CID - LEGENDA O MĘŻNYM RYCERZU
reż. J.Pozo / Hiszpania 2004 / 90 min.
OPIS: Rodrigo jest przyjacielem hiszpańskiego następcy tronu. Jest młody, ma świetne poczucie humoru i wielu przyjaciół. Traci jednak wszystko uwikłany w spisek. Wyrusza więc w podróż by na nowo poznać znaczenie słów miiłość, przyjaźń, honor. Z chłopca staje się mężczyzną i bohaterem!

KSIĘŻNICZKA SLOŃCA
Reż P. Leclerc / Francja 2007 / 74min
OPIS: Achnes chce odnaleźć swoją mamę, Nefertiti, wygnaną z pałacu przez własnego męża, faraona Echnatona. Towarzyszy jej Tutem, późniejszy faraon Tutenhamon. Razem muszą stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu.

ŁOWCY SMOKÓW
reż G.Ivernel, A.Qwak / Francja, Niemcy, Luksemburg 2008 / 80min
OPIS:Zoe, aby pomóc swojemu wujowi, Lordowi Arnoldowi, w pozbyciu się przerażającego smoka, postanawia wyruszyć na poszukiwanie bohaterów. Najprawdziwszych - takich jak ci, o których czytała w bajkach. Jednak zamiast nich spotyka Gwizdo i Lian-Chu, łowców smoków, których największą ambicją jest zamieszkanie na małej, spokojnej farmie.

MÓJ SĄSIAD TOTORO
reż. H. Miyazaki / Japonia, USA 1988 / 85 min
OPIS: Dwie dziewczynki przeprowadzają się wraz z ojcem na wieś, by być bliżej chorej mamy. Wkrótce odkrywają, że pobliski las pełen jest niesamowitych mieszkańców.
Film pokazuje dzieciom inną kulturę, przenosi w daleką podróż.

RYCERZ BLASZKA
reż T. Bodenstein / Niemcy 2013 / 78 min
Blaszka, najsympatyczniejszy rycerz Zardzezii, pada ofiarą spisku złego księcia. Oskarżony niesłusznie o kradzież, pozbawiony zamku i tytułu rycerskiego, zostaje wygnany z królestwa. Jedynym sposobem na odzyskanie dobrego imienia jest pokonanie groźnego cybersmoka. Na szczęście Blaszka może liczyć na pomoc przyjaciół - oswojonego smoka i wiernego mechanicznego wierzchowca.

Filmy dla klasy 4-6 szkoły podstawowej:

MAGICZNE DRZEWO
reż. A. Maleszka / Polska 2009 / 90 min
OPIS: Opowieść o przygodach rodzeństwa i magicznego krzesła, spełniającego marzenia każdego, kto na nim usiądzie. Film na podstawie ksiąŻki Maleszki nakręcono m.in. w Bydgoszczy. Pobudza wyobraźnię i uwrażliwia.

MILIONERZY
reż D. Boyle / W. Brytania 2004 / 98 min
OPIS: Ciepła i dowcipna opowieść o dwóch braciach, których matka niedawno umarła. Anthony jest praktyczny, mocno trzyma się ziemi, Damian lubi fantazjować i wierzy w cuda. To właśnie Damian podczas zabawy przy torach kolejowych znajduje torbę pełna brytyjskich funtów. Jeden z braci ma zamiar wydać kwotę na przyjemności, drugi - chce rozdać fortunę biednym. Muszą się spieszyć, gdyż wkrótce Wielka Brytania wchodzi do strefy euro i funty nie będą nic warte. Tymczasem zagubionej torby z pieniędzmi szukają bandyci

BRAK ZASIĘGU
reż. A. Kristinsson / Islandia 2007 / 83 min
OPIS:Chłopiec uzależniony od Internetu i telefonu komórkowego musi wyjechać z miasta na wieś, którą burza niespodziewanie odcina od prądu. Technika staje się nagle bezużyteczna, zaś sytuacja coraz groźniejsza.
Film może być pretekstem do trudnej rozmowy o tzw. "zjadaczach czasu", zwraca uwagę na to jak bardzo nowoczesność zmieniła nasze życie i jak pogłębiła różnice pomiędzy kulturami.

KROKODYLE Z PRZEDMIEŚCIA
reż Ch. Ditter / Niemcy 2009 / 98 min
OPIS: Kai, który przeprowadził się na przedmieścia wraz z rodzicami marzy o tym, by stać się jednym z Krokodyli, gangu, do którego należą jego rówieśnicy. Jednak fakt, że jeździ na wózku, początkowo sprawia, że dzieciaki go nie akceptują. Sytuacja się zmienia, kiedy Kai wchodzi w posiadanie informacji o prawdziwym gangu, który napadł na okoliczny sklep. Jego wiedza może pomóc Krokodylom rozwiązać zagadkę i przekonać się, że niepełnosprawni są sprawni.

Filmy dla gimnazjum i liceum:

BILLY ELLIOT
reż. S. Daldry / Francja, W. Brytania 2001 / 110 min
OPIS: Jedenastolatek zostaje zapisany przez surowego ojca na lekcje boksu, ale przez przypadek trafia na zajęcia taneczne. Wkrótce okazuje się, że balet jest jego pasją
Film świetnie pokazuje problem z łamaniem stereotypów i przeciwstawieniem się społeczeństwu.

BOY
reż. T. Waititi / Nowa Zelandia 2012 / 87 min
OPIS: Jedenastoletni Boy wychowuje się bez ojca. Po latach rodzic powraca i chce stać się dla chłopca wzorem. Z czasem Boy odkrywa, że stracone lata nie są łatwe do nadrobienia, a drogę ku dorosłości i dojrzałości musi odnaleźć sam.
Film świetnie przedstawia przenikanie się kultur i porusza temat doroslości i dojrzałości.

DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH
reż. H. Al-Mansour / Niemcy, Arabia Saudyjska 2012 / 100 min
OPIS: Wadija mieszka w Rijadzie. W swojej szkole uchodzi za buntowniczkę, gdyż nosi trampki i przyjaźni się z chłopcami. Wadija chciałaby, tak jak jej koledzy, mieć swój rower, jednak w Arabii Saudyjskiej tego typu rozrywki są uznawane za niestosowne dla dziewcząt.
Zachęca do rozmowy o religii, kulturze i obyczajach oraz wpływie na życie cocienne. Porusza temat islamu, tak trudny i ważny w dzisiejszych czasach.

WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE
reż. T. Wiszniewski / Polska 2007 / 98 min
OPIS: Nastoletni Paweł jest utalentowanym sportowcem pochodzącym z biednej nadmorskiej miejscowości. Gdy od lekarzy dowiaduje się, że jego matka jest śmiertelnie chora i może liczyć tylko na cud postanawia zawrzeć umowę z Matką Boską. Wyrusza na Jasną Górę by "wymodlić" zdrowie swojej mamy. W ślad za nim podąża nauczyciel w-f'u, któremu wskutek nadużywania alkoholu grozi zwolnienie z pracy.

FIGHTER – KOCHAJ I WALCZ
reż. N. Arthy / Dania 2007 / 100 min
OPIS: Aicha po lekcjach trenuje sztuki walki w szkolnej drużynie. Jej pasja nie spotka się z przychylnością konserwatywnych rodziców.
Film porusza problem wielokulturowości, niezależności i dążenia do poznania własnej tożsamości.

Godziny otwarcia

codziennie
od 10:00 do 18:00

Znajdź nas

O nas

Karmelowa Kraina to manufaktury słodyczy gdzie produkowane są cukierki oraz lizaki. To miejsca, gdzie słodycze wytwarzane są w 100% ręcznie...
czytaj więcej...